rohiMURU RAJAMINE
Parim aeg muru rajamiseks on kevadel (aprillist mai keskpaigani) või hilissuvel (juuli lõpust septembri alguseni). Muudel aegadel on väga tähtis hea kastmisvõimaluse olemasolu. Vastrajatud muru tuleb kuivade ilmadega kasta üle päeva. Avatud ja tuulises kohas isegi iga päev, et olla kindel heas tulemuses. Seemned võib külvata veel ka hilissügisel just enne maa külmumist, nii alustavad need idanemist alles kevadel.

MURU HOOLDAMINE
Kevadel ja sügisel on soovitatav murupind üle rehitseda, eemaldades nii varisenud lehed ja surnud taimeosad. Samal ajal toimub murupinna õhustamine, mille käigus murutaimede juured saavad õhku ja nad hakkavad paremini kasvama.

Muru vajab niitmist 1-2 korda nädalas. Kevadel, kui kasv on kiire, vajab muru tihemini niitmist kui südasuvel, mil on sageli kuiv ja kasv on aeglasem. Kui muru on jõudnud enne niitmist liiga pikaks kasvada, siis tuleb rohi pärast niitmist kokku riisuda.

SAMBLATÕRJE
Sammal vallutab muru, kui:

pinnas on liigselt tihenenud
muld on happeline
muru pole pikka aega väetatud, pinnas on toitainete vaene
muld on liigniiske
liiga varjuline kasvukoht.

UMBROHUTÕRJE
Tähtis on enne muru rajamist hävitata mullast pikaajalised ja raskesti tõrjutavad umbrohud, nagu näiteks orashein.Umbrohutõrjeks murudel, milles ei ole ristikut, sobib taimekaitsevahend Starane (20 ml segatuna 2 l vees, piisab ca 100 m² muru pritsimiseks). Starane mõjub taimedele peamiselt lehtede kaudu. Hiljemalt 3-4 nädala möödudes umbrohtude kasv lakkab ja need hävivad. Võilillede tõrjel on tulemus parim, kui võililli pritsida rosetifaasis, st leheroseti keskel on roheline (veel avanemata) õiepung ning õievars ei ole veel moodustunud.

Muru rajamine ja hooldus